Dlaczego po wakacjach często skarżymy się na nasilenie wypadania włosów ?
Lato i słońce dostarcza nam wielu dobrych wrażeń i w rozsądnych ilościach wpływa pozytywnie na stan naszej skóry i naszego zdrowia.
Czasami jednak nadmiar słońca, upałów, słona woda lub – w ogóle zmiana używanej do mycia wody, na inną niż ta, którą mamy na co dzień w domu, może powodować rozmaite niespodzianki na naszej skórze głowy.
Broniąc się przed nadmiernym przegrzaniem, wysuszeniem lub po prostu nadmiarem słońca, skóra naszej głowy często odpowiada zwiększonym wydzielaniem sebum, złuszczaniem, niekiedy nawet nadmiernym wypadaniem włosów.
Na wakacjach nie zawsze dbamy o prawidłową zbilansowana dietę, pozwalamy sobie na „trochę szaleństwa” – słodycze , fast foody, grillowane kiełbaski, piwko lub inne alkohole:) itp. Kto z nas nie lubi pysznych gofrów z bitą śmietaną ?
Odbija się to na naszej skórze i włosach, których kondycja zależy od stanu naszego organizmu i od tego co do tego organizmu dostarczymy (lub nie dostarczymy) 🙂
Nieodpowiednia dieta, także może przyczyniać się do większego przetłuszczana włosów, nieraz łupieżu i swędzenia skóry. U niektórych osób z podobną tendencją nasila się często łojotokowe zapalenie skóry i – niestety – wypadanie włosów.
Trudno. Teraz po wakacyjnych szaleństwach czas na oczyszczenie, odkwaszenie organizmu i właściwą pielęgnację włosów i skóry głowy.
Zapominamy o słodyczach, utwardzanych tłuszczach, białej mące, słodzonych napojach, alkoholu. Jemy więcej warzyw, sałatek polanych zdrowym olejem np. lnianym, chudego mięsa, kasz i warzyw strączkowych, kto może i lubi nie powinien zapominać o rybach i jajkach
I pijemy – duuużo wody – może być z dodatkiem cytryny, soku aloesowego lub innego – najlepiej świeżo wyciśniętego z owoców soku.
Taka dieta dostarcza nam nie tylko wiele substancji odżywczych, ale także sprzyja odtruciu i oczyszczeniu organizmu. Nasza skóra i włosy będą nam za to wdzięczne
Nie możemy też zapominać o systematycznej pielęgnacji zapobiegającej nadmiernemu wypadaniu włosów.
Warto pamiętać o:
- Robieniu odpowiedniego enzymatycznego peelingu skóry głowy, aby udrożnić mieszki włosowe, zmniejszyć warstwę zalegającego łoju oraz nie dopuścić do nadmiernego rozmnażania się grzybów odpowiedzialnych za złuszczanie i łupież.
- Używaniu odpowiednio dobranego do aktualnego stanu skóry głowy szamponu.
- Stosowaniu odpowiednich ampułek normalizujących i chroniących skórę głowy.
- Dostarczaniu do mieszków włosowych potrzebnych substancji odżywczych w postaci kropli lub wcierek do skóry głowy.
Obraz skóry głowy przed peelingiem
Obraz skóry głowy po peelingu
Zdrowa skóra głowy to także zdrowe silne włosy, dlatego powinniśmy o nią dbać tak jak o całe nasze ciało, gdyż podlega ona takim samym procesom starzenia jak reszta organizmu, a odpowiednio zadbana i odżywiona sprawi, że przez długie lata będziemy cieszyć się piękną czupryną .
Komentowanie jest wyłączone.