Hipokrates prekursor współczesnej medycyny cierpiał na łysienie androgenowe, zauważył że kastracja jest najskuteczniejszą metodą na łysienie tego typu. Dzisiaj na szczęście znamy wiele innych metod na radzenie sobie z tym problemem. Gdy nie pomagają już żadne zabiegi kosmetyczne, trychologiczne itp. czas pomyśleć o przeszczepie włosów.

Gabinet „Trychologiczne.pl ” został Certyfikowanym Gabinetem Kwalifikującym do Przeszczepu Włosów. 

Co to oznacza dla klientów Gabinetu:

  • Każdy klient ze skierowaniem z Gabinetu Trychologiczne.pl będzie miał zapewnioną darmową konsultację przedoperacyjną z wykwalifikowanym specjalista chirurgiem wykonującym ten zabieg. (o wartości 200 zł)
  • Dodatkowo podczas operacji wykonanych zostanie 100 darmowych graftów (implantów) o wartości 10 zł x 100 = 1000 zł
  • Gabinet Trychologiczne.pl zapewnia stałe rabaty i upusty na wszelkie ewentualne zabiegi pielęgnacyjne dla osób po przeszczepie włosów.
  • Zapewniamy wszelkie informacje dotyczące przegotowania, wskazań i przeciwwskazań do zabiegu, a także informacje dotyczące potrzebnych badań laboratoryjnych przed operacją.

Chciałabym więc napisać kilka słów , aby przybliżyć nieco ten temat.

Podstawową procedurą podczas przeszczepu włosów jest:

  • pobranie implantu
  • przygotowanie skóry
  • wszczepienie pobranego implantu
  • odpowiednia pielęgnacja pozabiegowa

Najważniejsze współczesne metody przeszczepiania włosów to:

STRIP w której pobiera sie niewielki pasek skóry najczęściej z tyłu głowy, dzieli się skórę na poszczególne zespoły mieszków i wszczepia w przygotowane wcześniej miejsca.

Po zabiegu pozostaje z tyłu głowy wąska blizna, którą łatwo jest ukryć pod włosami o długości już około 7-8 mm.

Podczas pobierania skóry do przeszczepu nie ma potrzeby golenia całej głowy.

Operacja przeszczepu włosów ta metodą trwa nieco krócej niż, inną bardzo popularną metodą jaką jest metoda  FUE  – follicular units extraction.

W trakcie zabiegu pobierane są pojedyncze zespoły mieszków wraz niewielką ilością tkanki wokół mieszka zawierającą niezbędne struktury potrzebne by włos dobrze „przyjął” się w nowym miejscu.

Metoda ta jest idealna dla osób chcących uniknąć blizny z okolicy dawczej przeszczepu, ale konieczne jest ogolenie strefy skąd pobierane będą mieszki włosowe.

Przeszczep włosów metodą FUE można wykonywać automatycznie lub manualnie.

Podczas zabiegu za pomocą różnego rodzaju urządzeń np SAFER lub robota ARTAS. Skóra zostaje nawiercona ostrym wiertłem o odpowiednie grubości, zespoły mieszków zostają zassane i wyciągnięte, a następnie zaszczepione w przygotowane miejsca. Podczas wykorzystania tego rodzaju urządzeń niestety pojawiają się dość duże straty pobranych mieszków, gdyż mogą one ulec przesuszeniu podczas trwania zabiegu i istnieje niebezpieczeństwo że nie będą odrastać. Jednak metody automatyczne są relatywnie tańsze od manualnych.

Operacje przeszczepu włosów metodą FUE wykonywane manualnie trwają nieco dłużej i trochę mniej implantów można wykonać podczas jednego zabiegu, ale odbywają się z ciągłą kontrolą kondycji mieszków włosowych. (Asystentka wyciąga nawiercone ostrym wiertłem przez chirurga zespoły mieszków włosowych i dba o ich właściwe nawilżenie). Należy również pamiętać że im mniej pobranej tkanki wokół przeszczepianego zespołu mieszków tym gorzej potem taki włos odrasta.

Wskazania do przeszczepu włosów:

Łysienie androgenowe u mężczyzn
Łysienie pourazowe
Łysienie po oparzeniach
Łysienie po napromienianiu
Blizny pooperacyjne
Uzupełnienie zabiegów
rekonstrukcyjnych skóry owłosionej
głowy
Ubytki owłosienia w okolicy brwi, rzęs,
wąsów i brody
Ubytki owłosienia okolicy łonowej
Rekonstrukcja owłosienia klatki piersiowej

Co warto wiedzieć:

O gęstości pobrania i rozmieszczenia poszczególnych implantów decyduje chirurg biorąc pod uwagę stan skóry głowy, ukrwienie, itp.

Po operacji na głowie pozostaną przez kilka dni strupki – nie wolno ich drapać, ani w żaden sposób usuwać, gdyż na nich trzymają się implanty. Po kilku dniach strupki odpadają wraz z włosem, ale przeszczepiony mieszek zostaje i w określonym czasie (8 – 10) tygodni) zaczyna produkować nowego włosa. Zwykle po około 3-4 miesiącach włos zaczyna być widoczny:).

Często bezpośrednio po operacji przeszczepu włosów dochodzi do obrzęku twarzy, który utrzymuje sie około 2-3 dni . Jest to związane z ingerencją w strukturę krążenia na skórze głowy.

Jakąkolwiek metodę byśmy nie wybrali zawsze musi ona być poprzedzona dokładną profesjonalną konsultacją lekarską. Pamiętać trzeba, że o powodzeniu operacji decyduje przede wszystkim doświadczenie i fachowość zespołu, który będzie ją wykonywał.

Zabiegi przeprowadzane przez specjalistów chirurgów w Medical Hair są bezpieczne dla zdrowia pacjenta,
oraz są na najwyższym światowym poziomie. Stosowana metoda transplantacji przez  jest wynikiem wieloletnich badań, popartych doświadczeniem samego zespołu wykonującego zabieg, co daje bardzo dobre i trwałe efekty końcowe.

 

 

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone.

Top Open

Umów się na wizytę

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Umów się na wizytę