Czy wiesz jak powinna przebiegać konsultacja trychologiczna ?

Jak przebiega prawidłowa konsultacja trychologiczna ?

Coraz więcej osób świadomie szuka pomocy trychologa w rozwiązywaniu różnych problemów dotyczących skóry głowy, powstaje coraz więcej gabinetów oferujących taką pomoc, dlatego chciałabym opisać jak powinna wygladać prawidłowa konsultacja trychologiczna dopasowana do potrzeb szczególnego klienta jakim jest klient trychologiczny.

Przede wszystkim musimy pamiętać że to co dzieje się na skórze naszej głowy, jak i sama kondycja włosów jest odzwierciedleniem tego co dzieje się w naszym organiźmie, dlatego najważniejszym narzędziem w pracy trychologa jest wywiad z klientem/pacjentem.

Żeby zrozumieć istotę problemu związanego ze skórą głowy i włosami musimy zadać szereg dociekliwych pytań związanych ze zdrowiem, zażywanymi lekami i ogólną kondycją klienta, jego nawykami dotyczącymi żywienia, pielęgnacji włosów itp.

Niestety,  jeżeli ktoś spodziewa się że taka konsultacja potrwa 5 minut i polegać będzie tylko na oglądnięciu włosów mikrokamerą to „tak nie działa” .

Na czym więc polega konsultacjia trychologiczna:

 1. Na rozmowie z klientem/pacjentem o jego dolegliwościach, dającej wstępny obraz  występujących schorzeń i ich ewentualnych przyczyn.(Są to specjalnie przygotowane i opracowane przez mnie na podstawie wieloletnich doświadczeń ankiety pozwalające zorientować się jak klient pielęgnuje skórę głowy i włosy, jakiej chemii fryzjerskiej używa i jak często, jaką dietę stosuje, na jakie choroby cierpi lub cierpiał, jakie badania lub zabiegi przechodził, jakie leki zażywa,a także jaki tryb zycia prowadzi i jak to może wpływać na kondycję włosów itp.)

 2. Profesjonalnym badaniu skóry głowy odpowiednimi urządzeniami diagnostycznymi -to jest:

Profesjonalny Analizator – mikrokamera trychologiczna Pozwalający dokładnie, w powiększeniu nawet do 1000 razy oglądać skórę, mieszki włosowe , gruczoły łojowe, naczynia krwionośne oraz same włosy. Specjalistyczne Oprogramowanie Analizatora pozwala na:

 • dokładną analizą dotyczącą danego schorzenia,
 • prowadzenie w formie elektronicznej dokumentacji klienta,
 • określenie grubości włosa i jego kondycji,
 • porównanie jej  w trakcie kuracji,
 • zliczanie ilości włosów w badanym obszarze,
 • stopnia złuszczania naskórka, oraz uwrażliwienia skóry głowy, co określa postępy kuracji.
 • Dodatkowo umożliwia przygotowanie i przesłanie raportu z konsultacji.

 Mikrokamera trychoskopowa wykorzystująca światło spolaryzowane, które pozwala sprawdzić stan odżywienia cebulki i korzenia włosa, a także stopień zniszczenia lub uwrażliwienia łodygi włosa.

Wyspecjalizowana soczewka wykorzystująca światło UV – pozwala na analizę naczynek  krwionośnych, kapilaroskopii,(obserwację cyrkulacji krwi w kapilarkach), dogłębną analizę ujść gruczołów łojowych,

W trakcie konsultacji:

 • Wykonanuję zdjęcia skóry głowy i mieszków włosowych, aby można było mieć materiał porównawczy w trakcie leczenia.
 • Zakładam kartotekę klienta z wykorzystaniem ww. zdjęć i przeprowadzonych ankiet
 • Ustalam plan zabiegowy (rodzaj, częstotliwość, dobór odpowiednich dla danego klienta urządzeń potrzebnych do wykonania zabiegu)
 • Dobieram odpowiednie preparaty trychologiczne na bazie substancji naturalnych, bez szkodliwych dla skóry związków,
 • Ustalam program pielęgnacji domowej.
 • W razie potrzeby sugeruję odpowiednie badania laboratoryjne
 • Wspólpracę z odpowiednim specjalistą lekarzem, dietetykiem itp.

Czas trwania konsultacji: tyle ile klient/pacjent potrzebuje aby wnikliwie przeanalizować jego problem, tak aby skuteczność kuracji była jak największa, nie mniej niż godzinę

Dodatkowo elementem wyróżniającym mój gabinet trychologiczny jest  fakt że klient płaci tylko za pierwszą konsultację wraz z badaniem trychoskopem,  dla każdego klienta objętego „leczeniem” w moim gabinecie każda następna konsultacja i/lub badanie będzie darmowe, co pomaga w śledzeniu i korygowaniu efektów leczenia

 • Na darmową konsultację/badanie klient może przyjść także w okresie do 1 roku czasu po zakończeniu kuracji

 

Komentowanie jest wyłączone.

Top Open

Umów się na wizytę

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Umów się na wizytę