Przetłuszanie się włosów i łupież u nastolatków

Tłuste włosy są oczywiście skutkiem przetłuszczania się skóry głowy, które jest spowodowane  nadmierną produkcją gruczołów łojowych.
Przyczyną takiego stanu, mogą być różne czynniki, między innymi zmieniające się hormony w młodym wieku są jedną z przyczyn powstawania tej dolegliwości.
Tłusta skóra głowy i nagromadzone sebum są  doskonałym środowiskiem do nadmiernego rozwoju grzybów z rodzaju Malassezia, normalnie bytujących na naszej skórze.
W sprzyjających warunkach rozmnażają się one szybciej niż zwykle, a ich metabolity prowodują podrażnienia naskórka, świąd i złuszczanie.
Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej pielęgnacji i przestrzeganie kilku prostych zasad:
  • 1. Myj włosy tak często jak tego potrzebują
  • 2. Dobierz odpowiedni szampom dla swojej skóry głowy
  • 3. Dobierz odpowiednią odżywkę do rodzaju włosów
  • 4. Myjąc głowę nie stosuj silnych masaży (pobudza to pracę gruczołów łojowych), ale pamiętaj, aby dokładnie, delikatnie masując umyć skórę głowy, a nie tylko włosy 🙂
  • 5. Nie nakładaj odżywki na skórę głowy tylko na długości i końce włosów.
  • 6. Pamiętaj aby ją dokładnie spłukać.
  • 7. Nie używaj zbyt gorącej wody i nie susz włosów zbyt gorącym powietrzem (skóra głowy i włosy lubią letnią temperaturę)
  • 8. Dbaj o odpowiednią zbilansowaną dietę.
Dostarczanie odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów do naszego organizmu oraz unikanie tłustych przetworzonych, ciężkostrawnych potraw bardzo przyczynia się do wygranej walki z przetłuszaniem się skóry i łupieżem.
Jeśli jednak problem już powstał i nie chce ustąpić możesz  zastosować intensywną kurację Szamponem Siarkowym przeznaczonym do zwalczania złuszczania się skóry i nadmiaru sebum.  sprawdz szampon siarkowy
Siarka ma właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, grzybobójcze, antyłojotokowe i delikatnie złuszczające. Szampon ten przygotowany jest tak , aby usunąć złuszczony naskórek, ale także nawilżyć i odnowić skórę oraz przywrócić jej równowagę, aby zapobiec nadmiernej pracy gruczołów łojowych.
Pozostawia włosy pełne objętości, a skórę zdrową.
Niestety problemy z łupieżem mają tendencję do nawrotów, dlatego zalecane jest kontunuowanie kuracji także po ustąpieniu objawów. Jesli jednak dolegliwość dokucza już przez dłuższy czas, występują takie objawy jak: silne swędzenie, zaczerwienienie, wypadanie włosów – należy skontaktować się ze specjalistą.
Specjalista Trycholog
Renata Modzelewska

 

Komentowanie jest wyłączone.

Top Open

Umów się na wizytę

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Umów się na wizytę